dietetyk.sobanska@gmail.com  tel. 530 532 893

Kontakt dietetyk Ostrów Wielkopolski
Dietetyk Ostrów Wielkopolski

Dietetyka ogólna, dietetyka kliniczna i dietetyka pediatryczna

Zapraszam do kontaktu w gabinecie, telefonicznego, bądź online

Dietetyczne leczenie nadwagi

Nadwaga i otyłość są już problemami cywilizacyjnymi. Łatwy dostęp do przetworzonej żywności, brak czasu i niepełna wiedza na temat prawidłowego odżywiania skutkuje zwiększoną masą ciała. Otyłości często towarzyszą choroby współistniejące, takie jak cukrzyca lub problemy z sercem. 

Specjalizuję się w leczeniu nadwagi i wspieram moich pacjentów w trakcie walki o prawidłową masę ciała.

Nadwaga i otyłość - pomoc dietetyka

W leczeniu nadwagi lub choroby jaką jest otyłość, niezbędna jest pomoc dietetyka. Na co dzień współpracuje z osobami, które starają się zrzucić zbędne kilogramy. Odchudzanie nigdy nie jest łatwe i stanowi wieloetapowy proces, który zaczyna się od konsultacji w gabinecie dietetycznym. Jak wygląda standardowa wizyta?

Wywiad - zaczynam od szczegółowego wywiadu z pacjentem, w którym pytam z jakim problemem do mnie przyszedł, jaka jest jego motywacja oraz poznaje styl odżywiania.


Analiza wyników badań - na spotkania warto zabierać wszystkie wyniki dotychczasowych badań. Stanowią ważną informacje o stanie zdrowia, które wpływają na jadłospis i plan dietetyczny.


Cele współpracy - razem z pacjentem wyznaczam oczekiwane rezultaty współpracy. “Piękna sylwetka” jest zbyt ogólnym założeniem, które jest słabo motywujące, dlatego staram się konkretyzować cele. Może to być konkretna liczba kilogramów lub ilość straconych centymetrów. Jasne cele ułatwiają wytrwanie w dążeniu do wymarzonej wagi.


Analiza składu ciała - jeżeli pacjent wyraża zgodę, wykonuje badanie składu ciała, które pozwala mi poznać procentową zawartość tkanki tłuszczowej (która jest wyznacznikiem nadwagi lub otyłości), masę mięśniową, stopień otłuszczenia narządów oraz ogólną zawartość wody w organizmie.

Wszystkie wskaźniki są wyznacznikiem kondycji organizmu oraz stanowią wskazówkę do dalszego postępowania dietetycznego.


Jadłospis 7 lub 14-dniowy - indywidualny jadłospis jest dopasowany pod potrzeby żywieniowe pacjenta, jego styl życia, możliwości finansowe, preferencje smakowe oraz cele, które chce osiągnąć. Żaden jadłospis nie jest uniwersalny, dlatego nie warto korzystać z gotowych szablonów w internecie. Odpowiednio zbilansowana dieta jest poprzedzona szczegółowym wywiadem, badaniami oraz indywidualnymi predyspozycjami.

 

Proces walki z nadwagą lub otyłością nie kończy się na jednej wizycie. Stałe monitorowanie wagi podczas wizyt kontrolnych lub konsultacji online pełni funkcję motywującą i pozwala wprowadzać ewentualne modyfikacje w jadłospisie. Dietetyczne leczenie nadwagi opiera się na współpracy dietetyka i pacjenta, ponieważ w trakcie dietoterapii mamy wspólne cele.
 

Zrobione w WebWave CMS

Skontaktuj się ze mną:

Dietetyk Ostrów Wielkopolski

Julita Sobańska

mail: dietetyk.sobanska@gmail.com

tel. 530 532 893

ul. Dembińskiego 20/5

63-400 Ostrów Wielkopolski